

KÖPÖLY... Maga a kifejezés széles körben ismert, de talán nem teljesen világos, hogy miből is áll ez a több ezer éve ismert eljárás, és milyen céllal lehet alkalmazni. A csészékkel való gyógyítást már az ősi Kínában is alkalmazták a fájdalom, izommerevség kezelésére, és légzési problémák enyhítésére.
Mi történik az eljárás alatt?
A köpölyözés során vákuum keletkezik, melynek hatására a kezelt területen a kapilláris erek kitágulnak, fokozott vérbőség alakul ki az adott területen; javul a bőr, az izom, és a kezelt területhez tartozó belső szervek vérellátása, keringése, anyagcseréje annak következtében, hogy a test távolabbi pontjairól a kezelt terület felé áramlik a vér. Aminek hatására a távolabbi területeken vérhiány alakul ki, erre a szervezet úgy reagál, mintha valahol nagy vérveszteség volna: mozgósítja a szervezet vérellátásának felelőseit. Csökken az erekben a belső nyomás, az erek külső falára így a testnedvek tudnak nagyobb nyomást gyakorolni, ami a vér PH-ját az egyensúly irányába tereli. Az erekre ható külső nyomás növekedése a sejtekben pozitív reakciót vált ki. A helyileg fellépő vérbőség aktivizálja a szervezet egy vagy több meridiánját, ezzel is fokozva a bioenergia áramlását.
Milyen köpölykezeléssel találkozhatsz nálunk?
Általános száraz köpöly: megelőzésére alkalmazható. Megtisztított bőrfelületre helyezzük az üvegburákat, és max. 15 percig hagyják rajta, hogy ne maradjanak foltok a kezelés után.
A köpölyterápia előnyei:
Megelőzésként félévente vagy évente 8–10 kezelésből álló kúra ajánlott.
A gyógyító köpölykezelés az alábbi problémáknál javasolt:
Mikor nem javasolt a köpölyözés?